Gyöngyfűzés és orvostudomány
Mi az összefüggés a gyöngyfűzés és az orvostudomány között?
Nos, egyre többen említik, hogy a felnövekvő generáció nevelése során sokkal nagyobb hangsúly jut az egyetemi felvételihez szükséges vizsgatémákra, mint a hétköznapi manuális tevékenységekre.
A BBC honlapján megjelent cikkben azt olvasom, hogy ez már az orvosképzésben is problémát okoz. Roger Kneebone professzor, aki műtéttant oktat a medikusoknak, szintén így gondolja. Mostanában a hallgatók híján vannak az olyan kézügyességnek, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy pácienseik műtétje során magabiztosan tudjanak majd vágni és a sebeket összevarrni.
A kép illusztráció, forrás: pixababay.com
Pedig korábban az ehhez szükséges alapvető kompetenciákat szinte mindenki megszerezte a családban vagy az iskolában. Például kézimunkák vagy egyszerű fafaragások gyakorlásával most is mód lenne erre.
A professzor azt kéri, hogy szélesebb körben kapjanak teret az iskolai tantervekben a kreatív foglalkozások.
De magunk is sokat tehetünk a kedvezőtlen folyamatok visszafordítása érdekében.
Szóval, tanítsuk/taníttassuk gyermekeinket, unokáinkat gyöngyöt fűzni (ollóval vágni, gombot felvarrni, kötni, horgolni, fúrni-faragni, hangszeren játszani), mert az érintő képernyők kétdimenziós világa nem segíti megfelelően a térbeli tapintással, kreatív kézműves alkotással kialakuló, finomodó idegkapcsolatok létrejöttét és fejlődését!
Szerintetek is van összefüggés a gyöngyfűzés és az orvostudomány között? Ti hogy veszitek rá a srácokat a kézügyességüket fejlesztő tevékenységekre, hogy mire felnőnek készen álljanak akár a sebész munkára is?
A cikket, ami elgondolkodtatott, itt olvashatjátok.
Szolgálati közlemény:
Ha hasznosnak találtad ezt a cikket, és ha van olyan ismerősöd, akit érdekelhetnek az itt szereplő információk, előre is köszönöm, ha megosztod vele.
A Nemesházi Gyöngymanufaktúra elérhető már az Instagramon is.
Kísérd figyelemmel a Pinterest-tábláinkat, érdemes.
Videóinkat megnézheted a Nemesházi Gyöngymanufaktúra YouTube-csatornáján .
Ha kérdésed van a cikkel (vagy más, gyöngyfűzős-gyöngykötős témákkal) kapcsolatban, felteheted itt, a bejegyzés végén a kapcsolati űrlap segítségével, vagy a Nemesházi Gyöngymanufaktúra Facebook-oldalán keresztül is. Ha a Facebook-oldal kedvelőjeként a “Követed” gombra kattintva kiválasztod a “Megjelenítés elsőként” opciót biztosan nem maradsz le az új blogcikkekről sem.
Ha kedvezményes ajánlatainkról sem szeretnél lemaradni, és eddig még nem tetted meg, iratkozz fel a Hírlevére!